22 Aralık 2015 Salı

Ve Galatasaray, Donk ile anlaştı

Galatasaray’ın devre arası kadrosuna katmak istediği Ryan Donk ile ilk görüşme pazar günü Başkan Dursun Özbek’in sahibi olduğu Point Hotel’de gerçekleşti…

Mustafa Denizli’nin de transferine onay verdiği oyuncu için Galatasaray, Hollandalı oyuncu ile masaya oturdu. Hafta içinde menajerler aracılığı ile ilerleyen görüşmelerde Donk, Galatasaray’dan yıllık 2 milyon Euro istemişti. Galibiyeti getirdiği Mersin maçı sonrasında hocası Rıza Çalımbay ve Kasımpaşa Kulübü ile de görüşen Donk, “Ben Galatasaray’a gitmek istiyorum. Bu transfere izin verin” dedi.

DENİZLİ ONAY ALDI, DONK BAŞKANIN OTELİNE IŞINLANDI

Ardından Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli de Rıza Çalımbay ile görüşüp bu oyuncuya ihtiyacı olduğunu ifade edip hocasından Donk’u istedi. Çalımbay da iki kulübün ortak menfaatleri halinde oyuncusunun da talebini göz önüne alıp onayı verdi.

Sarı kırmızılılar da alınan görüşme izİn sonrasında hemen harekete geçti. Ryan Donk pazar günü Galatasaray Kulübü ile ilk transfer görüşmesini yaptı. Kasımpaşa Kulübü ile sözleşmesi sezon sonu sona erecek olan oyuncu, menajeri ile birlikte Başkan Dursun Özbek’in sahibi olduğu Point Otel’e gitti.

GALATASARAY 500 BİN EURO İNDİRİM İSTEDİ DONK DA YEŞİL IŞIK YAKTI

Galatasaray yönetimi, bu görüşmede Donk’un talep ettiği 2 milyon Euro’yu fazla bulduklarını belirtti. Ve ocak ayında Galatasaray forması giymek isteyen Donk’a, yıllık 1.5 milyon Euro’dan 3 yıllık kontrat teklif edildi. Talep ettiği ücrette indirim talep edilen Donk’a, performansa dayalı bonus maddeleri de ekleneceği belirtildi. Donk da Galatasaray’ın bu teklifine yeşil ışık yaktı.

Kaynak Mynet
Ve Galatasaray, Donk ile anlaştı http://habervizyonu.com/2015/12/22/ve-galatasaray-donk-ile-anlasti/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder