22 Aralık 2015 Salı

CHP grup toplantısı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Grup toplantısında gündemi ve doğu bölgelerde devam eden operasyonları değerlendiren Kemal Kılıçdaroğlu, “Doğu, Güneydoğuda’ki manzaralara Suriye’yi hatırlatıyor bize. Teröre karşı hep birlikte mücadele edeceğiz. Bunun hukuk içinde yapılması lazım. 78 milyon kendi kendine sormalı. İller ve ilçeler silah deposuna dönüştürülürken bu ülkenin başında kim vardı?” dedi. Ayrıca Kılıçdaroğlu, Hürriyet gazetesi’ne saldırıda bulunan Abdurrahim Boynukalın’ın, geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda Bakan Yardımcısı olmasına da, “Erdem, ahlak diyeceksiniz, medya özgürlüğü kırmızı çizgimiz diyeceksiniz, medyaya saldıran bir kişi Bakan Yardımcısı atayacaksınız. Hangi erdemden söz ediyorsunuz?” diyerek tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları;

Daha güzel, yaşanabilir, barış içinde, gelişen, işsizliğin olmadığı, bütün komşularıyla dost olan bir Türkiye için mücadele ediyoruz. Bütün grup toplantılarımızın temel amacı da bu düşünceler üzerine inşa edilmiştir. CHP grubu Türkiye’nin sorunlarına çözüm üreten bir parti.

– DİLEK DOĞAN’IN ÖLDÜRÜLMESİ

Geçtiğimiz gün sosyal medyaya gazetelerin internet sayfalarına kısa bir kamera kaydı düştü. Bir çocuğumuzun nasıl öldürüldüğüne tanık olduk. Dilek Doğan’ın nasıl öldürüldüğüne tanık olduk. Aile perişan vaziyette. Annenin tek savunması elindeki terlik. Terliği polise atıyor. Polis kardeşlerime her zaman söyledim. Sizler bizim vazgeçilmezimizsiniz. Sizleri seviyorum. Sizler bu toplumun bireylerisiniz. İçimizden biri bir haksızlık yapıyorsa o haksızlığı siz öne çıkarın ki toplumun size olan saygısı daha da artsın. Sizin sorunlarınızı miting meydanlarında en çok dile getiren genel başkan benim. Terörle mücadele ediyorsunuz, yakınlarınız kaygı taşıyor. Eğer bir arkadaşınız haksızlık yaparsa o haksızlığı sakın gizlemeyin. Başka bir lider böyle konuşur mu bilmem ama ben vatandaşlarım arasında hiçbir ayrım yapmadım yapmayacağım.

“GAZETECİ ARKADAŞLARIMA SESLENİYORUM”

Eğer medyaya baskı uygulansaydı bu haber de yayınlanmazdı. Belki de Dilek Doğan haberini yapan gazeteci arkadaşımız da hapse atılacak. Ama gazeteci arkadaşlarımıza sesleniyorum, sizler bizlere doğruları aktardığınız sürece ister hapiste olun isterseniz dışarıda olun siz bizim başımızın tacısınız.

“HANGİ ERDEMDEN SÖZ EDİYORSUNUZ?..”

Erdem, ahlak diyeceksiniz, medya özgürlüğü kırmızı çizgimiz diyeceksiniz, medyaya saldıran bir kişi Bakan Yardımcısı atayacaksınız. Hangi erdemden söz ediyorsunuz? Erdem diyeceksin ahlak diyeceksin, erdemden ve ahlaktan yeterince nasibini alamamış kişiyi bakan yardımcısı yapacaksın.

TERÖRLE MÜCADELE

Teröre karşı hep birlikte mücadele edeceğiz. Teröre karşı devlet mücadele etmelidir. Devlet teröristleri etkisiz haline getirmeli midir, evet. 78 milyon vatandaşın şu soruyu sormasını istiyorum; İller ve ilçeler silah deposuna dönüştürülürken bu ülkenin başında kimler vardı?

“ÜLKENİN SORUNLARINI ÇÖZMEK KİN İŞİ, ÖFKE İŞİ DEĞİLDİR”

Kendisi sorunlu olan bir siyasi iktidar ülkenin sorunlarını çözemez. Ülkenin sorunlarını çözmek kin işi, öfke işi değildir. Biz Türkiye’nin sorunlarını en iyi bilen partiyiz. Her sonuna çözüm üreten bir partiyiz.

“HATA YAPMAYI SÜRDÜRÜYORUZ”

Türkiye’nin dış politikası tam bir fiyasko. Dün gençlere bir soru sordum, ‘AKP’nin dış politikası nedir?’ dedim. Bütün komşularımızla barış içinde yaşayacaktık, sıfır sorun olacaktı. Politikaya bakın şimdi sıfır komşu oldu. Bu yetmiyormuş gibi hata üstüne hata yapmayı sürdürüyoruz. Musul’a asker gönderdik Trabzon’a asker gönderir gibi.

Kaynak Sözcü
CHP grup toplantısı http://habervizyonu.com/2015/12/22/chp-grup-toplantisi-2/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme