22 Aralık 2015 Salı

İşte Eren Erdem’in Rus TV’sine verdiği söyleşi

CHP’li Eren Erdem Rus RT kanalına yaptığı açıklamaları TBMM’de basın ile paylaştı.

CHP Milletvekili Eren Erdem, Rus televizyonu RT’ye yaptığı açıklamaların ardından TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Hakkındaki eleştirilere cevap veren Erdem, cep telefonundan verdiği röportajın görüntülerini izletti ve analiz yaptı. 

Eren Erdem’in Rus kanalına konuşması tepki çekti

Eren Erdem, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Rus televizyonu RT’ye yaptığı açıklamaların ardından hakkında yapılan eleştirilere yanıt verdi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından RT’ye verdiği röportaj üzerine hakkında vatana ihanet gerekçesiyle soruşturma başlatıldığına değinen Eren Erdem “Şimdi benim hakkımda vatana ihanet soruşturması başlatan savcıya sesleniyorum: Anayasa madde 83′te diyor ki; bir milletvekili meclis oturumunda ileri sürdüğü görüşlerini meclis başkanlığı aksi karar almadığı sürece farklı bir ortamda tekrarlamaktan sorumlu tutulamaz. Bunun adı kürsü dokunulmazlığıdır. Bu görüş hakkında meclis başkanlığının karar alması gerekiyor. Meclis başkanlığı karar almazsa tekrarlayabilir. Savcı sen hangi yetkiye dayanarak bir soruşturma başlatma cüretinde bulunuyorsun. Eren Erdem’in üzerinde tepinmek bu dönemin adresi mi oldu? Meclis kürsüsünde sarin gazıyla ilgili konuştuktan sonra yabancı gazeteler ve Rus televizyonu gelip benimle röportaj yapmak istediler. Bende aynen şunu söyledim arkadaşlar” diyerek verdiği röportajı görüntülerini cep telefonundan basın mensuplarına izletti.

Eren Erdem, verdiği röportajda batılıların iki yüzlülük yaptığını, iddianameye göre IŞİD’in sarin gazını Avrupa’dan aldığını anlattığını hatırlatarak şunları söyledi: “Kurduğum cümle şu: ‘Avrupa’dan sarin gazını aldığını batılı devletler biliyorlar. Hatta transferi gerçekleştiren Hayyar Kasap batılı ilişkilerini arayarak bu sarin gazını temin etmektedir. Türkiye sadece ham maddenin üzerinden geçirildiği ülkelerdir.’ Oraya verdiğimi demeç bu şekildedir. Başbakan ve Cumhurbaşkanı’na göre ben DAEŞ’e Türkiye sarin gazı sattı demişim. Bunun adı yalancılıktır, müfteriliktir. Havuz medyası kaçacağımı söylüyor. Siz Eren Erdem’i kendiniz gibi mi zannettiniz. Kapı arkalarında kulisler yaparak bir noktaya gelmemiştir Eren Erdem. Kaçacak olanlar bunlardır. Çünkü Eren Erdem haklıdır. Ülkesini asla rencide edecek konuşma yapmamıştır.”

DHA

Kaynak Sözcü
İşte Eren Erdem’in Rus TV’sine verdiği söyleşi http://habervizyonu.com/2015/12/22/iste-eren-erdemin-rus-tvsine-verdigi-soylesi/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme